7 TRENERÓW W POLSCE KTÓRYCH WARTO ŚLEDZIĆ

Gdy zaczynałem swoje przygody ze światem sportu, uczyłem się głównie od zagranicznych trenerów w internecie.

Jak się okazuje nasz polski rynek ma równie wybitnch specjalistów: ludzi, którzy są świetnymi trenerami i dzielą się swoją wiedzą.

Poniżej znajduje się lista moich ulubionych 7 trenerów, którzy inspirują wielu ludzi ze świata szeroko rozumianej kultury fizycznej oraz innych trenerów do cięższej pracy i zdobywania wiedzy.

Lista jest ułożona alfabetycznie. Zachęcam do obserwowania tych osób/grup, ponieważ można się od nich wiele nauczyć.

7 wspaniałych Trenerów których warto śledzić

Athletic Development – Świetny duet trenerski, który tworzą Alex i Łukasz. Panowie pokazują na swoim kanale wiele ciekawych zagadnień związanych z ludzkim ciałem. Ciężko ten duet zaszufladkować pod kątem specjalizacji, ponieważ jest to połączenie przygotowania motorycznego z szeroko rozumianą pracą nad zdrowym ciałem. Na co dzień można ich spotkać we Wrocławiu.

Krzysztof Bajera – Rzadko kiedy zdaża się dobre połączenie trenera oraz zawodnika. W tym wypadku mamy do czynienia zarówno ze świetnym trenerem jak i zawodnikiem… kilku dyscyplin. Krzysztof ma na swoim koncie sukcesy w takich sportach jak kettlebell hardstyle, street lifting czy trójbój siłowy klasyczny. Nie znam osobiście innej osoby, która odbyła tak wiele szkoleń i kursów. Uczył się od światowej klasy trenerów, a jednym z jego mentorów był Charles Poliquin. Na co dzień można go spotkać w Łodzi w Zatoce Sportu.

Bartosz Kuc – Bartosza odkryłem dosyć niedawno. Idealnie pasuje do niego określenie trenera medycznego. Jest on terapeutą manualnym oraz trenerem przygotowania motorycznego. W swojej pracy specjalizuje się w treningach typu rehab/prehab. Na co dzień można go spotkać w Białymstoku w Studiu Specjalistycznej Rehabilitacji.

Tomasz Mitrosz – Tomasz jest trenerem dwuboju olimpijskiego. Mogę śmiało napisać, że jest trenerem przygotowania siłowego, gdyż jest także związany z trójbojem. Natomiast jego specjalizacja to bez wątpienia dwubój olimpijski. Jeżeli masz ochotę zacząć przygodę z tą ciężką atletyką to zgłoś się do Tomasza. Na co dzień można go spotkać we Wrocławiu.

Bronisław Olenkowicz – czołowy zawodnik crossfitu w Polsce i na świecie. Autor programów treningowych StrongForLife. Niesamowicie sprawny człowiek, który zaczynał przygodę z kettlebell hardstyle, a teraz miażdży swoich przeciwników w crossficie. Mimo iż więcej widać tu zawodnika, to jest także znakomitym trenerem oraz szkoleniowcem. Twórca największej imprezy crossfit w Polsce – Medival Games. Na co dzień można go znaleźć w Olsztynie, a dokładnie w klubie Fitmania Olsztyn, której jest założycielem.

Podsztanga – Paweł aka Jurand oraz Rafał aka Brzyt. Panowie tworzą czołową ekipę trójbojową w Polsce. Prowadzą swoich zawodników po najwyższe trofea na świecie. Nie tylko są świetnymi trenerami trójboju ale i szkoleniowcami. Specjaliści w swej dziedzinie. Można ich spotkać we Wrocławiu w PUMA Sports Center.

Konrad Topolski – Konrad przeszedł w branży fitness chyba każdą możliwą ścieżkę. Ciężko powiedzieć czym teraz się zajmuje. Sam określa siebie jako osobę, która optymalizuje ruch. Patrząc na jego pracę z ludźmi nie jestem w stanie wyszukać lepszego określenia. Szkoleniowiec oraz wykładowca w Centrum Szkoleń Sportowych. Można go spotkać w Warszawie w klubie Genius.

Podsumowanie

Tak przedstawia się lista osób, które podziwiam i sporo się od nich uczę. Czy to przeglądając ich media czy wykupując miejsca na szkoleniach stacjonarnych. Mam jednak pytanie do Ciebie drogi czytelniku.

Kto zalazłby się na Twojej liście Trenerów, których warto śledzić?

Powrót do góry